Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 27.03.2015 08:31:22 

BERENIKA ALBRON ELENIA - BERUŠKA‚ CHS MONS FAGI

Novinky 2007

31. 12. Krásný rok 2008.

 

 

30. 12. Jsem se byla s páníčkama podívat v Zoo v Praze. Bylo mrazivo, ale svítilo nám sluníčko a tak nám bylo fain. To jsem viděla zvířátek! A potkala pejsků a dětí, co si mě přišly pohladit! Moc se mi výlet líbil, páníčkům také. Jen nevím, proč mi říkali, že jsem blbka jedna vykulená, to když se mi některá zvířátka tolik líbila, že jsem si s nimi chtěla hrát, na tom není přece nic špatného, ale prý se to nesmí :-(.  Už se těším, až zase někam pojedeme :-)).

     

Přidány nové fotografie do fotogalerie

 

27. 12. Tak a je po vánocích, tolik jsem se těšila a měla jsem proč, dostala jsem pod stromeček novou postýlku, aby mi venku nebyla zima a měla jem tam pohodlíčko, úžasně se na ní leží, však mi ji taky Kulík okupoval, ani jsem mu to nemohla oplatit, protože do té jeho se nevejdu, potom jsme s Kuldou dostali hračky a dobrůtky a taky jsem dostala velikou kost a celou jsem ji ještě na štědrý den sežrala...uff

 

              

 

21. 12. Krásná, zajíněná procházka.

   

3. 12.  Za chvíli se sobíkem Rudolfem oslavím druhé vánoce, už se mooc teším.

 

2. 12. nová záložka výživa - zajímavé tabulky

30. 11. Jsem dostala od páníčků Elišky( Eliška D. Bora z Milotiček) obrovskou kost, takovou jsem ještě nikdy neviděla, uff to byla práce a dobrůtka... mňam

27. 11. nová záložka zdraví - různé nemoci psů

18.11. Jsem byla na své první mezinárodní výstavě v Praze, přihlášeno bylo 52 leonbergerů, z toho 34 fenek a 18 psů, v mé třídě (mladých) soutěžilo 7 holek, od pana rozhodčího Václavíka jsem dostala ocenění výborná a hezký posudek. S páníčkama jsme okoukli, jak to na takových velkých výstavách chodí, získali jsme spoustu nových zkušenosti a  příště budeme úplně klidní( hlavně panička)

Já jsem byla šťastná, že jsem potkala kamarády leonky a mohla jsem si s nima zadovádět. Moc hezky jsem si pohrála s Badíkem ( Andy - Bady Od zeleného buku). Už se těším na další setkání. Děkuji Badíkovým páníčkům, že nám poslali nějaké fotky, mému páníčkovi se všechny rozmazaly, ono se prý v té výstavní hale špatně fotografuje.

11.11. Večer mi páníčkové často berou k sobě domů , abysme se užili, popovídali a pomazlili, někdy s nimi koukám na televizi 

jindy zase pozoruji kočičího kamaráda Kulíka, hraji si s ním a nakonec ho z kamarádství olížu

a po takové práci usnu pšt.......chr.......mmmm.......chr.......

21. 10. 2007 V neděli jsem byla s páníčky v Českém Brodě na " Dni začínajícího vystavovatele" , kterou pořádala panička Olivy, CHS von Bohemia Olive a CHS Novofundlandských psů Maceška. Sice se ani mě, ani páníčkům nechtělo vstávat a vyrazit do studeného počasí, ale nakonec jsme se vzájemně přemluvili a rozhodně jsme nelitovali. Akce byla perfektně připravená, zúčastnilo se cca 25 pejsků, a já jsem byla šťastná, že se zase vidím se stejně velkými kamarády, páníčci zase, že si mohou povídat v někým o svých chlupatých mazlíčcích a tak vládla pohoda a radost. Dokonce přijela i moje maminka Brittany! Pan rozhodčí Karel Hořák každého pejska posoudil, poradil jak vystavovat, a tak jsme se všichni hodně naučili. Byl to moc hezky strávený den.

13. 10. Jsem byla na klubové výstavě  v Rusavě, od pana rozhodčího Řehánka jsem dostala ocenění výborná,třetí místo a mooc pěkný posudek:

" 15 měsíční fena odpovídá věku, ušlechtilá hlava, nůžkový zkus, oko střední intenzity, uši správně nasazené a nesené, elegantní krční linie, prostorný hluboký hrudník, výborně vytvářeno předhrudí, pevný a rovný hřbet, úhlení končetin vpořádku, při pohybu doposud mírně volnější nadprstí, prostorný pohyb pánevních končetin, srst dobré kvality"

Také mooc blahopřeji skorosestřičce Olivě ( Anife Oliva Albron Elenia) k prvnímu místu ve třídě otevřené :-))

V rekreačním středisku Jestřebí Rusava jsme s páníčkama zůstali celý víkend a tak jsem si stihla pohrát s ostatníma a také  jsem se tam potkala s kamarády ze Slovenska z Katylandu, byli všichni prima, jen panička zapomínala fotit.

Hodně jsme chodili na procházky, bylo tam opravdu moc hezky

A ještě jedna velká novina! Máme doma nového chlupatého kamaráda!  Když nám minulý týden někdo zajel kocourka Tadeáše:-((((, s kterým jsem se kamarádila od malička, byla jsem smutná, nechtela jsem baštit a pořád jsem ho hledala a tak mi páníčkové přinesli jiného kočínka, jmenuje se Herkules a říkáme mu Kulíku, zatím je ještě maličký, ale je mazlivý a mě se vůbec nebojí

Tadeášku na tebe nikdy nezapomenu

10. 10. Přidány nové odkazy

5. 10. Víte proč je na světě leonberger? Přidána nová záložka - zajímavosti.

3.10. Dneska mi panička četla z knížky paní Ireny Sehnerové  - Jak krmit psy -  o oříškách pro zdraví , oříšky mi  teda chutnají moc a už vím proč.

Paní Sehnerová píše: " Zdá se to neuvěřitelné, ale syrové ořechy , jemně pomleté v mlýnku, přidávám psům i kočkám do mléčné kaše nebo do mletého masa. Oříšky jsou báječný vynález paní Přírody! Spolehlivě chrání před infarkty a rakovinou. Vlašské ořechy pomáhají snížit hladinu cholesterolu v krvi a chrání cévy před poškozením. Všechny ořechy obsahují vysoké množství vitamínu E, jsou bohaté na selen, kyselinu ellagovou, která funguje jako antioxidant s protirakovinnými účinky. Ořechy mají i vysoký stupeň olejů typu omega - 3. Ořechy regulují hladinu inzulínu a cukru v krvi a proto jsou dobrým pokrmem pro všechny, kdo trpí diabetem. Zjistilo se, že ořechy chybějí ve stravě osob trpících Parkinsonovou nemocí...." ( www.sehnerova.cz)

Haf! Nerada, ale nějaké oříšky nechám paničce a páníčkovi, aby byli stejně zdraví, jako já  :-))  

15. - 16. září jsem byla na srazu leonbergerů ve Svojanově, cesta byla dlouhá, ale stálo to za to. Potkala jsem tam spoustu nových kamarádů i staronových, keré jsem znala ze srazu v Blatech u Jičína.

Setkání s Drobkem ( Fram Ensson Bohemia). Trochu od jara vyrostl, ale to nám v dovádění nepřekáželo.

Na procházkách jsme obdivovali nádherné barvy podzimu.

A zase řádění.... ale kvůli tomu jsme sem jeli 

Také jsem tam v sobotu potkala svou babičku a že nauhádnete, jak jí říkají? Beruška! Jako mě! Správně se ale jmenuje Berta Jizerský Ranč a je jí už dvanáct let.

9. 9. 2007 - Doplněn standard plemene

8. 9. 2007 -  Doplněny odkazy

7. 9. 2007 - Nové fotografie ve fotogalerii

5. 9. 2007 - Založení fotogalerie

29. 8. 2007 - Vloženo: rodiče, rodokmen, jak jsem se narodila

24. 7. 2007 -  Zaregistrování domény

TOPlist