Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 27.03.2015 08:31:22 

BERENIKA ALBRON ELENIA - BERUŠKA‚ CHS MONS FAGI

Novinky 2008

28. 12. 2008 A je po vánocích, moc jsem se na ně těšila, každý rok něco dobrého dostanu a k tomu nějakou hračku. Letos poprvé jsme měli ve vaně kapříky, to bylo príma je pozorovat! Nejradši bych si k nim vlezla, ale to by se páníčkům nelíbilo. Pod stromeček jsem dostala kráské prasátko a mělo i velké zahnuté zuby nahoru:-)), potom jsem dostala hadrový míček, kostičku, vepřová  ouška...

             

První letošní sníh mi udělal obrovskou radost   :-), no, není to nádhera? Krásně jsem se vyblbla, jen doufám, že bude sněhu co nejvíc

 

19. 10. 2008 Výlet na Lány - není nad slunečný podzimní den, krása...... ááách

       

9. 10. 2008  Dneska byl překrásný podzimní den a tak jsme si  s paničkou udělaly dlouhý odpolední výlet do lesa, vychutnávaly jsme klid a obdivovaly nádherné barvy podzimu...

 

12. - 14. 9. 2008 Jsem byla na podzimním srazu leonbergerů ve Svojanově, ten byl pro mne tentokrát moc důležitý, byla jsem spolu s dalšími osmi fenkami a pěti psi přihlášená na bonitaci. Ta probíhala v neděli, nejdřív mě zvážlili, změřili, potom jsem dělala povahové testy, chovala jsem se vzorně a všichni mě chválili, jak jsem šikovná. Při celkovém hodnocení jsem se také snažila a tak jsem vše absolvovala bez  problémů.

                                                                           

       

Volná zábava :-))

   

                           

Přehlíka veteránů - mojí babičce Berušce ( Berta Jizerský Ranč) to ve třinácti letech moc sluší že?

   

Také jsme zkoušeli chodit po různých povrchách, mě i kamarádovi Dennymu Najmurská cesta, to šlo docela dobře

                                    

  Přehlídka miminek - prý jsem byla nedávno také tak malinká.......

 

Adélka se mi moc líbila, jen jsem musela dávat pozor, abych jí svou "malou" tlapkou neublížila :-)   

                              

       

11.8.2008 Léto je príma, moc si ho užívám. Jak jen páníčkové mají čas, chodíme plavat, jezdíme na výlety, zase jsme byli na Šumavě, baštím melouny, mňaaammm......kéž by bylo léto celý rok!

 

20. 7. 2008  Jsem byla na České národní výstavě v Mladé Boleslavi. Přihlášeno nás bylo 47 leonků, posuzovala rozhodčí paní Anna Šimáčková.  Vůbec poprvé jsem nastoupila do třídy otevřené, snažila jsem se stát hezky ve výstavním postoji, jen když  jsem ztratila páníčka z dohledu, trochu jsem se kroutila, než jsem ho zase zahlédla :-)), paní rozhodčí byla na nás pejsky moc hodná, každého pomazlila a pečlivě zhodnotila, dostala jsem  krásný posudek, známku výborná a čtvrté místo. Spolu se mnou soutěžila moje skorosestřička  Anife Oliva Albron Elenia, umístila  se na třetím místě, moc jí gratulujeme. Tuhle výstavu jsem si s páníčkama opravdu užila, bylo krásné počasí, paní rozhodčí měla na starost jenom leonbergery, a tak nebylo čekání na posouzení tak dlouhé jako jindy, kruhy byly tentokrát dost velké, prostě pohoda. Nejvíc jsem byla nadšená, že jsem po dlouhé době potkala mého oblíbeného leonka, kamaráda Badíka – Andy Badyho Od zeleného buku( krásně jsme si já i páníčci popovídali ) a starého – mladého kamaráda Drobka – Fram Ensson Bohemia.Doufám, že je oba zase brzo uvidím. Po skončení výstavy nám bylo horko a tak jsme se jeli ještě vykoupat, úžasně jsem si zaplavala. Byl to krásný den!

                              

 28. - 29. 6. 2008 Víkend na Šumavě, ve Lhotě pod Kůstrým

 

 

23. 6. 2008 dneska jsem s páníčkama oslavila své druhé narozeniny, páníček a panička mi potřásli tlapkou, popřáli hodně zdraví a štěstí a to nebylo všechno, ještě jsem dostala výborný masový dort!  Mňam to byla dobrota :-)))

 

22. 6. 2008 A zase koupání, tentokrát hra na třetího :-)))

 

7.  - 11. 5. 2008 jsem byla na srazu leonbergerů v Blatech u Jičína. Na srazy jezdím moc ráda, mám tam možnost se dosytosti vyblbnout s ostatníma leonkama a  jsem celý den s páníčkama, to je taky moc príma. Už se těším na příště.

   

Potkala jsem tam také svého brášku Beníka. Má úplně stejný kukuč jako já a plavání taky miluje. Moc jsme si ale nepohráli, protože jsem začala předčasně hárat a mě se nelíbilo, že mě oňuchává :-(.  Příště si to vynahradíme.

 

Společného výletu se zúčastnilo 153 lidí a 94 leonků : -)), pro ostatní návštěvníky Prachovských skal jsme byli velká atrakce

 

Počasí se povedlo a tak jsem se mohla koupat podle chuti

 

Také jsme si udělali výlet do Dvora Králové do zoo. Bylo krásně a tak jsme si návštěvu užívali. Zvířátka se mě vůbec nebála, některá jen přišla blíž, aby si mě prohlédla. Bylo vidět, že tady mají pejsky rádi, všude jsem mohla  a vody pro pejsky bylo také dost, takže mi mističku na vodu nesli páníčkové zbytečně. Dokonce jsem jela vláčkem a potom  jsem se jela podívat na safari autobusem. Hezky jsem vylezla až nahoru, abych všechna zvířátka viděla. Jenže když jsem měla slézt dolů, tak jsem zjistila, že schůdky trochu kloužou a nakonec mě páníček musel snést, ještě že je takový silák :-)). Také jsme se byli podívat u paní ředitelky, kterou zná páníček z mládí, tam se mi líbilo moc, všichni mě tam hladili a rozmazlovali a obdivovali, to mám moc ráda. Páníčkové si s paní ředitelkou chvíli povídali a tak jsem se dozvěděla, že má doma také leonka - kluka, že jsou leonci nejlepší pejskové, a že prvního leonka viděli páníčci před lety právě u ní a od té doby si mě přáli :-).  Po všech těch dojmech jsem usnula, sotva jsem vlezla do auta a zdálo se mi o zvířátkách....

                     

4. 5. 2008 Dneska jsem se byla poprvé koupat na Bucku. To bylo príma!  Dokonce jsem se potkala i s labutí, ale asi se mě bála, syčela na mě a tak jsem radši až k ní nedoplavala. Doufám, že se zase brzo pojedeme koupat. : - ))

     

23. 4. 2008  prima procházka v lese

 

20. 4. 2008  v neděli jsme se jeli podívat na Hlubokou. Škoda, že takové rybníky s kačenkami nemáme u nás, bylo tam moc krásně, ochutnala jsem výborné domácí koláčky a hlavně jsem byla celý den s páníčkama, to jsem nejšťastnější :-)) Takže nakonec byl víkend po špatném začátku docela fain.

 

19. 4. 2008 odpoledne jsme se ubytovali v moc pěkném bungalovu v motelu Dlouhá louka a potom jsme se šli podívat do města. Budějovice se nám moc líbily, mají tam krásnou zvonkohru, všude mají podloubí, řeky. Kdyby bylo léto, hned bych se šla vykoupat. Večer jsme byli na večeři, páníčci si dali kachnu a já jsem měla sýrovou mísu :-)), takhle bych chtěla být rozmazlovaná každý den.

19. 4. 2008 jsme byli na další výstavě, tentokrát klubové v Českých Budějovicích. Posuzoval mě pan rozhodčí Karel Hořák. Sice nemám výstavy moc ráda, ale snažila jsem se, aby se mnou byla panička spokojená, ani po páníčkovi jsem tentokrát nekoukala, jenže tomuhle panu rozhodčímu jsem do oka nepadla. Nelíbilo se mu, že jsem moc úhlovaná, ani jaký mám pohyb. Když  já bych na rozběhnutí potřebovala větší prostor a tady ho bylo opravdu málo. To by koukal, jak honím zajíčky nebo našeho Kuldu!  No, nemůžu líbit každému. Páníčkové byli z toho trochu smutní , ale mě za odměnu, že jsem byla tak hodná, koupili krásného pískacího ježka:-)) .

13. 4. 2008 To byl krásný výlet! Dneska jsme byli na Vinařické horce, vždycky jsem se na ní dívala jen z dálky při vycházkách okolo Smečna a teď jsme se tam vypravili a pěšky! Cestou jsem potkala slepice s kohoutem, zatím jsem je viděla jenom za plotem. Slepice se schovaly, ale kohout nejen že neutekl, ale dokonce se mi snažil klofnout! Drzoun jeden! Řekla jsem si, že moudřejší ustoupí a šla jsem dál a on se potom naparoval, jak ochránil své slepičky :-)). Nahoře byl krásný výhled po celém okolí i Smečno jsem si prohlédla z dálky, divila jsem se, jak je maličký kostel a zámek. Bylo tam také hodne krásných kytiček a co pejsků jsem potkala, dokonce se mě žádný nebál a tak jsem si s nima mohla hezky popovídat.

 

11.4.2008 Nová záložka fotografie - jsou tam fotky, které jsme s paničkou udělali při našich společných procházkách :-))

11.4.2008 Nové fotky kamaráda Kuldy

10.4.2008 Dneska jsem při návratu z procházky potkala kamaráda Billyho z Nučických roklí, měla jsem velikou radost, Billy také, krásně jsme si popovídali :-))

30. 3. 2008 Konečně jsem se dočkala, dneska bylo krásné počasí a tak jsem po dlouhé době mohla do vody , ještě ne celá, to bych prý se svým kožíškem schla dva dny, ale alespoň kousek. Haf, to bylo príííma! Už se těším na plavání.

24 .3. 2008 Včera jsem byla na mezinárodní výstavě v Praze. Potkala sem tam spoustu známých a krásně jsem si s nima zadováděla, hlavně s Badíkem(Andy Bady od Zeleného Buku) a s Ájou (z chovatelské stanice von Bohemia Olive). To se mi na výstavách líbí, ale potom to na mě všechno už bylo dlouhé a v kruhu se mi moc nelíbilo, ráda bych u sebe měla oba páníčky, vůbec nechápu proč to nejde. Posuzovala rozhodčí paní Pavlovská, každého pejska hodnotila velmi pečlivě. Dostala jsem známku výborná a hezké hodnocení, moc se jí líbily moje kalhotky a ocásek :-)) Fotky z haly se nám tradičně moc nepovedly.

15. 3. 2008 Konečně se už blíží jaro a léto a to budou páníčci pořád se mnou na zahrádce , budeme jezdit na výlety a koupat se a možná se mnou pojedou i někam na dovolenou, na výstavu...... Už se moc těším.

Hrátky s Kuldou. S Kulíkem se máme moc rádi a také se rádi kočkujeme

3. 2. 2008 Krásná, skoro jarní procházka na Lánech.

1. 2. 2008 Máme velkou radost. Dneska mi přišlo vyhodnocení rtg vyšetření na dysplazii kyčelních kloubů.

DKK 0/ 0.

6. 1. 2008 Konečně sníh, hurrááá!!!

 

TOPlist